FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil


Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki jestem?
Autor Wiadomość
jaro_fx
Administrator


Posty: 1267
Wysłany: 2017-09-07, 17:09   Jaki jestem?

Celem zajęć z elementami socjoterapii było kształtowanie umiejętności mówienia o swoich wadach
i zaletach, jednocześnie poznanie własnych cech charakteru. Nabycie umiejętności świadomego mówienia o sobie. Metody pracy to: kreatywno- twórcza( burza mózgu), wizualizacja, definiowanie pojęć, drama. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania się, przedstawienia tematu zajęć, omówienia zasad obowiązujących podczas pracy. Pierwszym zadaniem było narysowanie na kartce przez uczestniczki jabłka podzielonego na dwie części, zjednaj strony dziewczęta wypisywały cechy, które je opisują takimi, jakie są, a z drugiej te cechy, które chciałyby posiadać. Kolejnym ćwiczeniem było przedstawienie siebie grupie, jako drzewa i opowiedzenie, dlaczego właśnie chce być tym drzewem. To ćwiczenie wymagało wiele odwagi, dziewczęta opisywały się, jako: sosny, kasztanowce, dęby, brzozy. Następnym ćwiczeniem było wypisanie cech, za, które najbardziej siebie lubimy to ćwiczenie sprowokowało w dziewczętach dyskusję, na temat jak możemy rozwijać swoje cechy. Zajęcia zakończyły się rundka, polegająca na dokończeniu zdania:, Kim jestem dla Ciebie? Lubię Cię? Podsumowaniem zajęć było podkreślenie, iż przez takie zajęcia poznajemy siebie, swoje wyobrażenie o nas samych, mamy również możliwość poznania opinii innych na nasz temat.






Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  




Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach