FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-05-21, 06:51

Pogoda na Dzisiaj

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE

Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?

Wyświetl większą mapę


Informujemy, iż spotkanie zespołu pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczennic kształcących się poza MOW odbędzie się dnia 22.02.2018 r.

Informujemy, iż spotkania Zespołów pomocy psychologiczno – pedagogicznej w miesiącu lutym odbędą w następujących terminach:

12.02.2018 r. – KLASA III ODDZIAŁU GIMNAZJUM
13.02.2018 r. – KLASA II ODDZIAŁU GIMNAZJUM
14.02.2018 r. – KLASA VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W związku z powyższym nie będzie spotkania w dniu 27.02.2018 r.

Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 będą odbywały się w następujących terminach:

27.02.2018 r.
20.03.2018 r.
24.04.2018 r.
22.05.2018 r.
26.06.2018 r.

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania osoby bezpośrednio zainteresowane będą informowane indywidualnie.

Spacer po Janowie Podlaskim
Autor: jaro_fx @ 2018-04-16, 19:53
Janów Podlaski znany jest przede wszystkim, ze słynnej na całym świecie aukcji koni arabskich „Pride of Poland”. Stadnina znana jest również jako najstarsza w Polsce państwowa stadnina koni. Spacerując po stadzninie, miałyśmy możliwość poznania ciekawostek historycznych z nią związanych i tak dowiedziałyśmy się, iż Janowska Stadnina Koni została założona za zgodą Aleksandra Wielkiego w 1817 roku. Najstarsze zachowane budynki stadniny pochodzą z lat czterdziestych XIX wieku. Wizytówka całej stadniny to Stajnia Zegarowa, którą zaprojektował wybitny polski architekt o włoskich korzeniach – Henryk Marconi. W stadninie, poza pięknymi arabami i elegancką klasycystyczną zabudową, można też zobaczyć cmentarz dla koni, który wywar na nas ogromne wrażenie. Po wizycie w stadninie, odwiedziłyśmy Zamek Biskupi, który powstał w odtworzonym na wzór XVIII-wiecznego zamku, który był rezydencją biskupów już od XV wieku, kiedy to wieś Porchowo w 1465 r. otrzymała prawa miejskie od króla Kazimierza Jagiellończyka. Miasto zyskało nazwę Janów, od imienia biskupa Jana Łosowicza, który zabiegał o przywileje i rozwój miasta.W latach 1770- 1780 biskup Paweł Turski wzniósł nową rezydencję – barokowy zamek otoczony fosą, parkiem w stylu angielskim, z zabudowaniami gospodarczymi i stawami.Janów Biskupi, a obecnie Podlaski, oraz sam zamek, przeżywały burzliwe historie. Najazdy ze wschodu, potop szwedzki, powstania, wojny światowe odcisnęły swoje piętno. Po wojnie Zamek Biskupi zostaje przejęty przez państwo i przekazany Stadninie Janowskiej. Od tamtej pory stał zapomniany i niszczał, przyciągając jedynie pasjonatów historii. Dzis dawny Zamek Biskupi przerodził się w Kompleks hotelowo - konferencyjny. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci, przepełnione wiedzą historyczną związaną z Janowem Podlaskim wróciłyśmy do MGU.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________