FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-05-24, 14:12

Pogoda na Dzisiaj

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE

Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?

Wyświetl większą mapę


Informujemy, iż spotkanie zespołu pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczennic kształcących się poza MOW odbędzie się dnia 22.02.2018 r.

Informujemy, iż spotkania Zespołów pomocy psychologiczno – pedagogicznej w miesiącu lutym odbędą w następujących terminach:

12.02.2018 r. – KLASA III ODDZIAŁU GIMNAZJUM
13.02.2018 r. – KLASA II ODDZIAŁU GIMNAZJUM
14.02.2018 r. – KLASA VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W związku z powyższym nie będzie spotkania w dniu 27.02.2018 r.

Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 będą odbywały się w następujących terminach:

27.02.2018 r.
20.03.2018 r.
24.04.2018 r.
22.05.2018 r.
26.06.2018 r.

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania osoby bezpośrednio zainteresowane będą informowane indywidualnie.

Tworzymy kulturę szacunku w sieci
Autor: jaro_fx @ 2018-02-28, 17:34
REPORTAŻ Z WYDARZEŃ REALIZOWANYCH W MIESCIĄCU 02/2018r.
pod hasłem: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI


Dnia 4 lutego w naszym ośrodku rozpoczął się cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Zaczęłyśmy od przygotowań placówki do obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” który w roku bieżącym przypadł na dzień 6 lutego. Umieściłyśmy wewnątrz placówki plakaty informujące o tym wydarzeniu. Wychowawcy przeprowadzili z nami zajęcia na temat zagrożeń występujących w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Kolejny etap realizacji Programu „Bezpieczeństwo w Sieci” rozpoczęłyśmy od zajęć, na których dyskutowałyśmy o nadmiernym korzystaniu z Internetu zwłaszcza przez młodzież. Zostałyśmy uświadomione, jakie zagrożenia mogą wynikać z częstego i długotrwałego siedzenia przed komputerem. 6 lutego „Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodziłyśmy uroczyście w tym roku pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Na terenie ośrodka odbyły się zajęcia w wyniku których powstały: gazetki ścienne, prezentacje multimedialne, rebusy, krzyżówki i inne opracowania o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Także w tym dniu rozmawiałyśmy na temat naszego wizerunku online. Wytłumaczono nam jak ważne jest poszanowanie innych osób, ich prywatności w Internecie. Zrozumiałyśmy, jak ważny w sieci jest szacunek do innych ludzi, ale też do własnej osoby w kontekście ochrony naszej prywatności. Wynikiem zajęć było stworzenie gazetki ściennej: „Mój wizerunek online”.
Miesiąc luty obfitował w inicjatywy poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Zdałyśmy sobie sprawę z wielu niebezpieczeństw wynikających ze złego, niewłaściwego i nadmiernego korzystania z Internetu. Zrozumiałyśmy, że nigdy nie wiemy, kto jest po drugiej stronie monitora. Od dzisiaj będziemy ostrożniejsze w przekazywaniu informacji nieznajomym, którzy przecież mogą wykorzystać je w złych intencjach. Wiemy, że korzystając z Internetu narażone także jesteśmy na kontakt z niebezpiecznymi treściami, których tam nie brakuje.

Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________