FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-02-19, 19:11

Pogoda na Dzisiaj

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE

Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?

Wyświetl większą mapę

Informujemy, iż spotkanie zespołu pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczennic kształcących się poza MOW odbędzie się dnia 22.02.2018 r.

Informujemy, iż spotkania Zespołów pomocy psychologiczno – pedagogicznej w miesiącu lutym odbędą w następujących terminach:

12.02.2018 r. – KLASA III ODDZIAŁU GIMNAZJUM
13.02.2018 r. – KLASA II ODDZIAŁU GIMNAZJUM
14.02.2018 r. – KLASA VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W związku z powyższym nie będzie spotkania w dniu 27.02.2018 r.

Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 będą odbywały się w następujących terminach:

27.02.2018 r.
20.03.2018 r.
24.04.2018 r.
22.05.2018 r.
26.06.2018 r.

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania osoby bezpośrednio zainteresowane będą informowane indywidualnie.

Wypoczynek feryjny - Sierockie - Biały Dunajec
Autor: jaro_fx @ 2018-01-31, 16:34
Drugi tydzień ferii zimowych, wychowanki naszego ośrodka, spędziły aktywnie na zimowisku w powiecie Tatrzańskim. Dziewczęta, zakwaterowane zostały w pięknej, malowniczo położonej wsi podhalańskiej - Sierockie. Przez pierwsze dni pobytu w górach, nabywały umiejętności jazdy na nartach pod okiem instruktora na stoku narciarskim w Zębie. Popołudnia, zaś spędzały na spacerach po Krupówkach oraz Gubałówce. Odwiedziły również Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, gdzie miały możliwość obejrzenia eksponatów regionalnych oraz zapoznania się z kulturą podhalańską. Zwiedziły również Wielką Krokiew oraz podziwiały, nieopodal wykuty, Lodowy Labirynt. Dziewczęta, prócz jazdy na nartach, mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na łyżwach na tutejszym lodowisku. Niezapomnianym przeżyciem dla naszych dziewcząt była jazda koleją linową
z Kużnicy na szczyt „Kasprowego Wierchu”. Dzięki słonecznej pogodzie mogły podziwiać przepiękne, otaczające je wzgórza gór Tatrzańskich. Góry, to nie tylko śnieg. Chcąc zrelaksować się po intensywnym tygodniu, ostatniego dnia naszego wypoczynku, wybrałyśmy się do Białki Tatrzańskiej, by skorzystać z basenów termalnych w „Terma Bania”. Czas spędzony na Podhalu nie był jedynie odpoczynkiem, lecz także zdobyciem umiejętności przewidywania zdarzeń przyczynowo skutkowych podczas sportów zimowych. Każda z nas, podczas pieszej wędrówki, czy też jazdy na łyżwach, nartach uczyła się odpowiedzialności za siebie i swoją koleżankę. Ten wyjazd był dla nas odskocznią od dnia codziennego i problemów. Mamy nadzieję, iż wrócimy tu za rok.

Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________