FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-05-27, 09:47

Pogoda na Dzisiaj

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE

Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?

Wyświetl większą mapę


Informujemy, iż spotkanie zespołu pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczennic kształcących się poza MOW odbędzie się dnia 22.02.2018 r.

Informujemy, iż spotkania Zespołów pomocy psychologiczno – pedagogicznej w miesiącu lutym odbędą w następujących terminach:

12.02.2018 r. – KLASA III ODDZIAŁU GIMNAZJUM
13.02.2018 r. – KLASA II ODDZIAŁU GIMNAZJUM
14.02.2018 r. – KLASA VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W związku z powyższym nie będzie spotkania w dniu 27.02.2018 r.

Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 będą odbywały się w następujących terminach:

27.02.2018 r.
20.03.2018 r.
24.04.2018 r.
22.05.2018 r.
26.06.2018 r.

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania osoby bezpośrednio zainteresowane będą informowane indywidualnie.

Dzień Matki 2018
Autor: jaro_fx @ Wczoraj 17:56
Dzisiejsze święto „Dzień Matki” obchodziłyśmy uczestnicząc w zajęciach pod tytułem „Moim autorytetem jest…mama”. Zaczęłyśmy od wspomnień, jak w poprzednich latach obchodziłyśmy ten dzień. Przypomniałyśmy sobie wiersze i piosenki, które kiedyś śpiewałyśmy naszym mamom. Następnie na karteczkach każda z nas wypisała, z czym kojarzy jej się słowo mama. Najczęściej wypisywane były słowa: miłość i opiekuńczość. Zrozumiałyśmy, że nasze mamy są dla nas autorytetem i są bardzo ważne w naszym życiu. Odegrałyśmy scenki, w których weszłyśmy w rolę, które, na co dzień sprawują nasze mamy: kucharki, nauczycielki, pielęgniarki, krawcowej, sprzątaczki. Zrozumiałyśmy ile funkcji ma do wykonania każda z mam. Wykonałyśmy piramidę, w której zawarłyśmy zestaw cech, które posiadają mamy, układając je od najważniejszych do mniej ważnych. Podsumowaniem zajęć było wypisanie na karteczkach naszych zachowań w stosunku do mam. Zachowania, które chciałybyśmy powielać, przykleiłyśmy do walizki. Natomiast złe, którymi wyrządziłyśmy przykrość mamom, wrzuciłyśmy do kosza.
Zajęcia bardzo nam się podobały. Pomimo tego, że jesteśmy daleko od naszych mam, to jednak sercami jesteśmy z nimi bardzo blisko, w tym ważnym dla nich i dla nas dniu.
<.center>


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________